Blog

Creative Dreamers logo png

Vybíráme pro vás lokace, které mají svoji filozofii

Při tvorbě našeho nového produktu – Kreativního Teambuildingu – jsme kladli velký důraz nejen na výběr aktivit, ale také na místa, kde se budou naše teambuildingové akce odehrávat a kde se budou naši účastníci vzájemně poznávat. Dbáme na to, aby už samotná lokalita zajišťovala zajímavou atmosféru, nabízela kreativní aktivity a byla netradiční. Ze zkušenosti víme, že na každém teambuildingu je to právě atmosféra, která významně ovlivňuje celou akci. Vybrali jsme pro vás následující zajímavé lokace:

1. Čokoládovna Mana, sociální podnik

Čokoládovnu Mana, která sídlí v Krásné Lípě, jsme si vybrali nejen díky možnosti vytvořit vlastní prvotřídní čokoládu, ale také svým sociálním rozměrem. Mana totiž funguje jako sociální podnik, který poskytuje pracovní příležitosti osobám s postižením, a všechny jejich produkty jsou ručně vyráběné. V Maně se tvoří nejen tabulky z kvalitních kakaových bobů, ale také originální regionální čokoládové delikatesy. Těší se velké oblibě nejen mezi spotřebiteli, ale také mezi hotely a dalšími podniky.

2. Včelí farma Annkas

Včelí farma Annkas, založená jako sociální podnik, vyrostla z rodinné vášně pro včelaření v plnohodnotnou práci pro rodinu Novotných v roce 2015. Manželé Eva a Slávek Novotní začali svou podnikatelskou cestu s vizí podporovat znevýhodněné skupiny a spolupracovat s různými místními partnery. Po několika letech provozu si Novotnýovi uvědomují, že jejich podnikání věrně odráží principy sociálního podnikání, které byly jejich průvodcem při zakládání farmy. Dnes je farma domovem pro 80 až 150 včelstev.

3. Doležalův med

Včelařství Doležalův med pokračuje v rodinné tradici. Z vlastních včelstev získává, vytváří a následně zákazníkům nabízí jen kvalitní včelí produkty. Také ale toto včelařství významně podporuje další včelaře, jako prodejce širokého včelařského sortimentu od kolegů: od úlů, přes ochranné a včelařské pomůcky, až po včelí krmení nebo odbornou literaturu. Zájemci si zde mohou také prohlédnout celou včelí farmu.

4. Pivovar Rezek

Pan Daniel Rezek byl truhlář, který v září roku 2015 zahájil provoz stejnojmenného pivovaru. Pivovar vznikl sloučením tří provozoven – brusírny, samoobsluhy a truhlárny, které kdysi rodině Rezkových patřily. Na zařízení pivovaru si vzal pan Rezek velký úvěr, protože se celé vybavení musí koupit naráz a předem. Tak vznikl svého času na Jablonecku první minipivovar. Pan Rezek nejen vaří pivo, ale také zájemcům přibližuje historii pivovaru a vypráví i další zajímavosti z oboru. V tomto pivovaru jsme měli i náš firemní teambuilding, který s vámi rádi sdílíme. Sám Daniel Rezek je také pilot, který může zájemcům ukázat krásy okolí i z pilotní kabiny.

5. Vinařství Horák

Malé butikové Vinařství Horák se nachází v oblasti velkopavlovická, která je jednou z nejvýše položených obcí v Jihomoravském kraji. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem, kteří provoz vytvořili rekonstrukcí starého selského stavení. Vinařství jsme vybrali také pro jeho vizi: vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům. Vína z Vinařství Horák se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.

6. Pivovar Cvikov

V tomto pivovaru na vás dýchne historie! Počátky vaření piva ve Cvikově totiž sahají až do roku 1560! Tehdy bylo 72 cvikovským měšťanům od pozemkové vrchnosti oficiálně uděleno privilegium k vaření pšeničného piva a výrobě sladu. První pivovarské budovy byly postaveny v druhé polovině devatenáctého století, v roce 1948 byl pivovar znárodněn a k 1. lednu 1968 dokonce uzavřen. Chátrající areál koupil v roce 2013 novoborský podnikatel Jiří Jakoubek a obnovil přerušenou tradici výroby piva. Přes dvacet ležáckých tanků je umístěno v původních kamenných sklepech, stejně jako kvasné kádě.

7. Pivovar Born

Jedná se o historicky první pivovar v Novém Boru, v tradičním městě skla v malebném podhůří Lužických hor. V průběhu let 2017-2019 se rekonstruovala většina prostor na celkové ploše 400 m 2 . Ke konci roku 2019 pivovar zahájil provoz. V historických pískovcových ležáckých sklepích spočívají tanky, které umožňují tomuto pivu řádné kvašení a zrání. Piva BORN mají názvy podle šachových figur – APA JEZDEC, APA DÁMA, APA KRÁL a APA VĚŽ.

8. Pivovar Zlatá kráva

Budova pivovaru Zlatá kráva stojí už od roku 1870, kdy na místě stával Turkův pivovar. V roce 1938 objekt dokonce sloužil jako stáčírna plzeňského pivovaru. V 21. století koupily chátrající budovu bývalého pivovaru dvě rodiny – Sochorovi a Sladkých. Jsou to farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku. Stalo se tak a původní majitel Ferdinand Jiskra ve svých 84 letech dohlížel na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se v současnosti vaří polotmavá 13 Jiskra. Vizí pivovaru je vařit pivo z kvalitních surovin, zákazníkům dodávat pivo v nejlepší kvalitě a být k dostání nejen v ČR.